تبلیغات
خبری - تهدید به قتل؛ شگرد دزد اینترنتی

تهدید به قتل؛ شگرد دزد اینترنتی

نویسنده :نوین رمزی
تاریخ:یکشنبه 25 دی 1390-08:00 ب.ظبه گزارش «جام‌جم»، اوایل مهر امسال فردی با حضور در پایگاه دوم پلیس اطلاعات ـ امنیت تهران از مردی به اتهام مزاحمت تلفنی شكایت كرد....
به گزارش «جام‌جم»، اوایل مهر امسال فردی با حضور در پایگاه دوم پلیس اطلاعات ـ امنیت تهران از مردی به اتهام مزاحمت تلفنی شكایت كرد.
شاكی به پلیس گفت: از چندی پیش مرد ناشناسی با تلفن همراه همسرم و خانه‌مان تماس گرفته و برایمان ایجاد مزاحمت می‌كند. اوایل نسبت به این مزاحمت‌ها بی‌تفاوت بودیم تا این‌كه چند نفر از اعضای خانواده و اقوام من و همسرم نیز گفتند مرد غریبه‌ای با تلفن همراهشان تماس گرفته و برایشان ایجاد مزاحمت كرده است.
شاكی اضافه كرد:‌ در گفت‌و‌گو با آنها متوجه شدم، مرد مزاحم در تماس‌هایش ادعا می‌كرده، من از او خواسته‌ام تا برای آنها مزاحمت ایجاد كند.
در حالی كه جستجو‌های پلیسی برای شناسایی و دستگیری مزاحم مرموز آغاز شده بود، شاكی و همسرش دوباره به مركز پلیس مراجعه و اطلاعات جدیدی را درباره مرد مزاحم در اختیار ماموران قرار دادند.
تهدید به پخش فیلم و عكس خانوادگی
آنها به پلیس گفتند، مزاحم مرموز در ادامه مزاحمت‌هایش، درباره زندگی خصوصی و مشكلات خانوادگی آنها اطلاعاتی داده و با تهدید به مرگ اعضای خانواده، از آنها پول خواسته و تهدید كرده در غیر این صورت عكس و فیلم‌های خصوصی و خانوادگی‌ا‌شان را در اینترنت قرار می‌دهد یا برای اقوامشان ارسال می‌كند.
با اطلاعات به دست آمده از شاكیان، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد.
جستجوهای ویژه ماموران برای دستگیری مزاحم تلفنی ادامه داشت تا این‌كه او بار دیگر با خانواده شاكی تماس گرفت و این بار زن خانواده را تهدید كرد اگر با وی ارتباط دوستی برقرار نكند، همسر و فرزندان او را خواهد كشت.

ماموران با اطلاع از این موضوع، با آموزش به زن شاكی از او خواستند در محل ملاقات با مزاحم مرموز حاضر شود.
دستگیری متهم
به این ترتیب زن جوان مقابل یك باشگاه ورزشی در شمال‌غرب تهران كه از سوی مرد مزاحم تعیین شده بود، حاضر شد. با حضور ماموران در این محل، دقایقی بعد مرد جوانی در حال نزدیك شدن به شاكی پرونده بود كه بلافاصله دستگیر شد.

با انتقال متهم به پایگاه دوم پلیس اطلاعات ـ امنیت تهران وی بازجویی شد و گفت:‌ به اشتباه دستگیر شده و با زن شاكی و شوهرش آشنایی ندارد.
در پی اظهارات متناقض متهم ، ماموران از شاكیان خواستند در مواجهه حضوری با متهم قرار گیرند كه آنها با دیدن متهم عنوان كردند، او كارگری بوده كه برای نصب سیستم رایانه به منزلشان آمده است.
اعتراف متهم
با مشخص شدن هویت متهم، او در بازجویی به پلیس گفت: چندی پیش از محل كارم برای نصب سیستم اینترنتی تلفن خانه شاكی معرفی شدم. آن روز مكالمات تلفنی شاكی را درباره مشاجره با شوهرش شنیدم و وسوسه شدم با ایجاد مزاحمت از آنها اخاذی كنم.
متهم اضافه كرد: به زن صاحبخانه گفتم كه تلفن همراه خود را جا گذاشته‌ام و باید با یكی از همكارانم تماس بگیرم تا او بخشی از وسایل را برایم بیاورد. با توجه به خراب بودن تلفن خانه، زن صاحبخانه اجازه داد برای دقایقی با تلفن همراهش تماس بگیرم.
وی افزود: با استفاده از این فرصت، تعدادی از شماره‌های تلفن، فیلم و عكس‌های خصوصی و خانوادگی‌اش را به گوشی تلفن همراه خود بلوتوث كردم.
هك كردن ایمیل زن شاكی
متهم با اشاره به مزاحمت‌ها گفت: همان روز با دستكاری در رایانه شاكی، اطلاعات ایمیل او را هك كرده و به ایمیل خود انتقال دادم.
بعد از پایان كارم در آن خانه به محل كارم بازگشتم و چند هفته بعد مزاحمت‌های تلفنی برای خانواده شاكی و اقوام آنها را شروع كردم.
متهم اضافه كرد: از دیدن اختلافات و ناراحتی آنها، لذت می‌بردم. در ضمن با توجه به این كه به شبكه تلفنی خانه شاكی دسترسی پیدا كرده بودم، تمامی اطلاعات و مكالمات آنها را به دست آوردم و در مزاحمت بعدی بخشی از گفته‌هایشان را بازگو می‌كردم كه آنها شوكه شده و با التماس می‌خواستند مزاحمشان نشوم. من نیز تهدید می‌كردم باید پول بدهند تا اطلاعات خانوادگی، فیلم و عكس‌های آنها را پخش نكنم.
متهم گفت: وقتی این خانواده به من پولی ندادند، تهدید كردم باید زن خانواده با من ارتباط دوستی برقرار كند در غیر این صورت دیگر اعضای خانواده را ربوده و خواهم كشت و ...
در حالی كه تحقیقات از وی ادامه داشت، شوهر شاكی به پلیس خبر داد كه برادر متهم دستگیر شده قصد مزاحمت داشته و به زور می‌خواسته وارد خانه‌اش شود كه او را به كمك همسایه‌ها دستگیر كرده است. دقایقی بعد با حضور ماموران در خانه شاكی، برادر متهم نیز به اداره پلیس منتقل شد.
مرد جوان در اظهاراتش به پلیس گفت: برادرم از چند ماه پیش می‌گفت كه به دختری علاقه‌مند شده و خانواده‌اش با این وصلت مخالفت می‌كنند. وقتی او دستگیر شد، گمان می‌كردم خانواده دختر مورد علاقه‌اش برای دور كردن آنها از یكدیگر از برادرم شكایت كرده‌اند و او بازداشت شده است بنابراین به خانه شاكی رفتم تا با تهدید از آنها برای آزادی برادرم رضایت بگیرم.

بنابراین گزارش، برای این دو برادر از سوی بازپرس طوفانی، رییس شعبه 12 دادسرای ناحیهدو تهران قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تكمیلی از آنها ادامه دارد.

نوع مطلب : حوادث