تبلیغات
خبری - "افزایش بی‌سابقه بیکاری در اتحادیه‌اروپا"

"افزایش بی‌سابقه بیکاری در اتحادیه‌اروپا"

نویسنده :نوین رمزی
تاریخ:چهارشنبه 21 دی 1390-07:00 ب.ظازه‌ترین گزارش فصلی کمیسیون اروپا از افزایش بی‌سابقه میزان بیکاری در کشورهای اروپایی خبر داده است....

تازه‌ترین گزارش فصلی کمیسیون اروپا از افزایش بی‌سابقه میزان بیکاری در کشورهای اروپایی خبر داده است.


بر اساس این گزارش که روز سه‌شنبه (۱۰ ژانویه، ۲۰ دی) منتشر شد، ۹.۸ درصد از اروپایی‌هایی که قبلا شاغل بوده‌اند، در حال حاضر بیکار هستند و از بهار گذشته تا کنون میزان بیکاری در اروپا به طور پیوسته افزایش یافته است.

این گزارش افزود، در این میان نیروی کار جوان، کارگران کم مهارت و مهاجران با اوضاع وخیم‌تری مواجهند.

بر اساس این گزارش با افزایش شمار جوانان بیکار به ۵.۶ میلیون نفر در نوامبر ۲۰۱۱، درصد بیکاری به رقم جدیدی معادل ۲۲.۳ درصد افزایش یافته است که در مقایسه با رشد ۱۵ درصدی بیکاری در بهار ۲۰۰۸ افزایش چشمگیری به شمار می‌رود.

این گزارش همچنین در خصوص بروز فقر روزافزون در میان خانوارهای کم درآمد در بسیاری از کشورهای اروپایی به ویژه کشورهای حوزه بالتیک، اسپانیا و ایرلند هشدار داده است.

بر اساس این گزارش، تدابیر ریاضتی که از سوی دولت‌ها برای مقابله با بحران مالی طراحی شده است، در صورتی که به دقت سازمان‌دهی نشوند، ممکن است به وخامت وضعیت گروه‌های آسیب‌پذیر منجر شود.

کمیسیون اروپا همچنین در گزارشی جداگانه اعلام کرد، شاخص اعتماد مصرف‌کنندگان در دسامبر ۲۰۱۱ در پایین‌ترین حد ممکن در ۲ سال گذشته قرار داشته است.

اروپا از سال ۲۰۰۸ با بحران مالی شدیدی دست‌وپنجه نرم می‌کند؛ بحرانی که شدت آن طی ماه‌های اخیر افزایش یافته است.


نوع مطلب : سیاسی