تبلیغات
خبری - گسترش اعتراضات به بنادر امریکا

گسترش اعتراضات به بنادر امریکا

نویسنده :محسن ک
تاریخ:یکشنبه 20 آذر 1390-06:27 ب.ظ


یکی از سازمان‌دهندگان "اشغال بنادر" به پرس تی‌وی گفت، اعتراضات اشغال وال استریت در بنادر امریکا گسترش یافته است.

مایکل نویک روز شنبه (۱۹ آذر) در گفت‌وگو با بخش امریکای وب سایت پرس تی‌وی اظهار داشت، در اعتراض به چندین سایت اس‌اس‌ای مرین که از جمله شرکت‌های گلدمن ساکس به شمار می‌آید، ساعت ۵ صبح روز دوشنبه (۱۲ دسامبر،۲۱ آذر) در لانگ بیچ اجتماع خواهیم کرد.

نویک گفت، این شرکت‌ها به نقض قوانین محیط زیست، رعایت نکردن حقوق کارگران و مواردی از این دست، متهم هستند.

نویک در ادامه گفت: "بنابراین اجتماع خواهیم کرد تا بگوییم، حرص و طمع یک درصد جامعه، در حقیقت اقتصاد را برای دیگران نابود کرده است."

معترضان پیش‌تر گفته بودند که قصد دارند روز دوشنبه به منظور ایجاد اختلال در فعالیت تجاری شرکت‌های چندملیتی در امریکا، بنادر را در لس‌آنجلس، سن دیه‌گو، پورتلند، تکوما، سیاتل و اوکلند تعطیل کنند.

به گفته فعالان جنبش تصرف، تعطیلی بنادر ساحل غربی به عنوان نمایشی در اعلام حمایت از کش‌مکش‌ها و مبارزات کارگری که در لس‌آنجلس و لانگ‌ویو در واشنگتن در حال برگزاری است، صورت می‌گیرد.

تظاهرات مردم امریکا موسوم به "وال استریت را اشغال کنید" ۱۷ سپتامبر در نیویورک و در اعتراض به "طمع شرکت‌های بزرگ" و گسترش فساد در سطوح بالا، فقر و نابرابری اجتماعی در امریکا وهمچنین نفوذ شرکت‌های بزرگ در سیاست‌های این کشور، آغاز شد.

پلیس امریکا، اردوگاه‌های معترضان را در نیویورک، لس آنجلس برچیده و صدها نفر را بازداشت کرده‌ است اما به رغم این سرکوب‌ها اعتراضات همچنان ادامه دارد.

این جنبش همچنین الهام بخش تظاهرات و اعتراضات مشابه در کشورهای مختلف جهان از جمله استرالیا، انگلیس، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، ایرلند و پرتغال است.


نوع مطلب : سیاسی  امریکا