تبلیغات
خبری - "ترکیه هرگز با مخالفان ایران متحد نمی‌شود"

"ترکیه هرگز با مخالفان ایران متحد نمی‌شود"

نویسنده :نوین رمزی
تاریخ:یکشنبه 4 دی 1390-05:00 ب.ظوزیر خارجه ترکیه می‌گوید، آنکارا هرگز در هرگونه مداخله خارجی در جمهوری اسلامی ایران مشارکت نخواهد کرد....

"ترکیه هرگز با مخالفان ایران متحد نمی‌شود

وزیر خارجه ترکیه می‌گوید، آنکارا هرگز در هرگونه مداخله خارجی در جمهوری اسلامی ایران مشارکت نخواهد کرد.


احمد داود اوغلو روز شنبه (۲۴ دسامبر، ۳ دی) خاطرنشان کرد، روابط تهران-آنکارا طی سال‌های اخیر به‌میزان زیادی بهبود یافته و هیچ وقت به این خوبی نبوده است.

وی تصریح کرد:"ترکیه در هیچ گونه مداخله خارجی در ایران مشارکت نخواهد کرد."

وی با اعلام این‌که بیش‌تر از سایر همتایانش با علی اکبر صالحی، وزیر خارجه ایران دیدار کرده است، افزود، دیدارهای منظمی برای بحث و تبادل نظر درباره مسائل مورد علاقه دو طرف و تحولات منطقه‌ای صورت می‌گیرد.

وزیر خارجه ترکیه همچنین درباره مخالفت ایران با سامانه دفاع موشکی ناتو که قرار است در ترکیه مستقر شود، گفت: با وجود اختلاف نظر تهران و آنکارا در این خصوص، دو کشور در بسیاری از موارد، اتفاق نظر دارند.

وی ضمن تاکید بر حق ایران در دستیابی و توسعه فن‌آوری هسته‌ای برای مقاصد صلح‌آمیز، خواهان گفت‌وگو و مذاکره برای حل‌وفصل مناقشه بر سر برنامه هسته‌ای تهران شد.

امریکا، رژیم اسراییل و برخی متحدان آنان، ایران را به دنبال کردن اهداف نظامی در برنامه هسته ای متهم کرده و از این ادعا به عنوان بهانه ای برای اعمال تحریم ها و درخواست برای حمله به ایران استفاده می کنند.

این درحالی است که جمهوری اسلامی تاکید دارد به عنوان یکی از امضا کنندگان پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی (ان‌پی‌تی) و یکی از اعضای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، از حق توسعه و دست‌یابی به فن­اوری اتمی برای مقاصد صلح آمیز برخوردار است.


نوع مطلب : سیاسی