تبلیغات
خبری - ‌تحصن فعالان "تصرف لندن" تا 11 ژانویه‏

‌تحصن فعالان "تصرف لندن" تا 11 ژانویه‏

نویسنده :نوین رمزی
تاریخ:یکشنبه 4 دی 1390-05:00 ب.ظهمزمان با ‌تعویق صدور حکم تخلیه چادرهای فعالان جنبش تصرف لندن از اطراف کلیسای جامع سنت پاول، معترضان تا پایان تعطیلات سال نو در این مکان باقی می‌مانند....

‌تحصن فعالان "تصرف لندن" تا 11 ژانویه‏

همزمان با ‌تعویق صدور حکم تخلیه چادرهای فعالان جنبش تصرف لندن از اطراف کلیسای جامع سنت پاول، معترضان تا پایان تعطیلات سال نو در این مکان باقی می‌مانند.


پنی
س از اظهارات کیت لیندبلوم قاضی این پرونده مببر این که فکر می‌کند بهتر است "برخورد با این قضیه به‌شیوه‌ای مرسوم و نه به نحوی نامتعارف صورت گیرد"، طرفداران جنبش "تصرف بورس سهام لندن" طی تعطیلات کریسمس و سال نوی میلادی و دست‌کم تا پایان یازدهم ژانویه ۲۰۱۲ در چادرهای‌ مستقر در خارج از کلیسای جامع سنت پاول باقی خواهند ماند.

مرکز مالی موسوم به "شرکت شهر لندن" پیش از این با این ادعا که اردوگاه معترضان جنبش تصرف همانند "آهن‌ربا" جرم و بی نظمی را به این منطقه می‌کشاند، خواهان تخلیه این مکان از سوی معترضان انگلیسی شده بود.

دیوید فورسدیک به نمایندگی از این مرکز مالی، ضمن انتقاد از تصمیم قاضی این پرونده در خصوص به تعویق انداختن صدور حکم تخلیه چادرهای معترضان، بر صدور فوری حکم برای تخلیه فعالان از پلکان درب ورودی کلیسای سنت پاول تاکید کرد.

با این وجود قاضی لیندبلوم تاکید کرد: برای تصمیم‌گیری درباره صدور حکم تخلیه معترضان از چادرهای برپاشده در اطراف کلیسای سنت پاول به زمان بیش‌تری نیاز دارد.

فعالان جنبش تصرف، از ساکنان لندن و بازدیدکنندگانی که در ایام مراسم سال نو از اردوگاه‌شان دیدن می‌کنند، خواسته اند در مذاکرات، کارگاه‌ها و مباحث آنان شرکت کنند.

آرون میستری، یکی از طرفداران جنبش تصرف تاکید کرد: فعالان این جنبش در این کریسمس از بابانوئل، صلح، شادی، عدالت، برابری ودموکراسی واقعی را خواهند خواست.

وی افزود:"(جنبش) تصرف لندن امیدوار است کریسمس امسال را معنادار کند. (یعنی کریسمس را به) چیزی بیش از هیجان مصرف‌گرایی، چیزی که بسیار بهتر از فرصتی برای بدهکار شدن و اسراف مقدار زیادی مواد غذایی است، (بدل کند)."

جنبش تصرف بورس سهام لندن که با الهام‌گیری از جنبش تصرف وال‌استریت از ۱۵ اکتبر آغاز شده است، تلاشی برای ابراز مخالفت با نابرابری‌های مالی در دولت انگلیس محسوب می‌شود.

نوع مطلب : آشوب  اروپا  امریکا  سیاسی