تبلیغات
خبری - هشدارروحانیون الازهر به نظامیان مصری

هشدارروحانیون الازهر به نظامیان مصری

نویسنده :نوین رمزی
تاریخ:چهارشنبه 30 آذر 1390-05:00 ب.ظبه گزارش پرس تی ­وی، روحانیون الازهر درباره برخورد خشونت آمیز شورای نظامی مصر با معترضان هشدار داده اند.


روحانیون الازهر در گفت و گو با پرس تی وی گفتند: شورای نظامی مصر که بیش از ده ماه قدرت را در مصر در اختیار دارد اهداف و آرمان های انقلاب ۲۵ فوریه را نقش بر آب کرده است. ...

هشدارروحانیون الازهر به نظامیان مصری

به گزارش پرس تی ­وی، روحانیون الازهر درباره برخورد خشونت آمیز شورای نظامی مصر با معترضان هشدار داده اند.


روحانیون الازهر در گفت و گو با پرس تی وی گفتند: شورای نظامی مصر که بیش از ده ماه قدرت را در مصر در اختیار دارد اهداف و آرمان های انقلاب ۲۵ فوریه را نقش بر آب کرده است.

به گفته علمای مصری، شورای نظامی مصر در حقیقت برای پیش‌برد اهداف ضد انقلابی تلاش می­کنند و به نظر می‌رسد مهره‌های رژیم سابق مصر نیز در هدایت این جریان نقش دارند.

برخورد خشونت آمیز نیروهای نظامی مصر با دور جدید اعتراضات که از پنج‌شنبه شب آغاز شده است، بر موج انتقادات از حاکمان نظامی مصر افزوده است.

معترضان می‌گویند شورای نظامی مصر به گونه‌ای با مردم مصر رفتار می کند که گویی مردم دشمن آنان هستند.

معترضان مصری با اشاره به این که شورای نظامی مصر دیگر مشروعیت ندارد، برکناری فوری آن‌ها از قدرت و تشکیل دولتی غیرنظامی را خواستار هستند.

معترضان مصری می‌گویند حاکمان نظامی مصر نه فقط به تعهدات خود در قبال مردم مصر عمل نکرده، بلکه در برخی از موارد در نقض حقوق مصری‌ها، فراتر از آن‌چه در دوره حسنی مبارک دیکتاتور سابق انجام می‌شد، عمل کرده‌اند.

نیروهای نظامی مصر روز پنج‌شنبه به معترضانی که مقابل ساختمان کابینه تحصن کرده بودند حمله کردند و با معترضان درگیر شدند.

بنابر آخرین آمارها، تاکنون ۱۳ نفر در این درگیری‌ها که همچنان ادامه دارد، کشته و بیش از ۵۰۰ نفر زخمی شده‌اند.

گفته می‌شود بیش‌تر قربانیان به ضرب گلوله کشته و یا زخمی شده‌اند.


نوع مطلب : سیاسی