تبلیغات
خبری - "پایگاه‌های نظامی افغانستان در خدمت سیا"

"پایگاه‌های نظامی افغانستان در خدمت سیا"

نویسنده :محسن ک
تاریخ:سه شنبه 29 آذر 1390-02:22 ب.ظ

 

تهران می‌گوید، واشنگتن از پایگاه‌های نظامی در افغانستان برای انجام عملیات جاسوسی علیه همسایگان این کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران استفاده می‎‌کند.

محمد خزاعی، نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل، روز دوشنبه (۲۸ آذر، ۱۹ دسامبر) در همین خصوص اعلام کرد که حضور طولانی مدت نظامیان خارجی تحت امر امریکا در افغانستان تنها موجب بی‌ثباتی در ایران و دیگر کشورهای همسایه افغانستان می‌شود.

وی در ادامه افزود، جاسوس امریکایی که به تازگی از جانب جمهوری اسلامی ایران دستگیر شد، پس از ترک پایگاه هوایی بگرام در شرق افغانستان از سوی ایران شناسایی شده بود.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران روز ۲۲ آذر (۱۳ دسامبر) اعلام کرد که یک جاسوس ایرانی‌تبار سازمان سیا به نام امیر میرزایی حکمتی را بازداشت و یکی از توطئه‌های پیچیده امریکا را برای انجام فعالیت‌های جاسوسی در جمهوری اسلامی خنثی کرده است.

خزاعی همچنین فرونشاندن هواپیما جاسوسی بدون سرنشین امریکا از جانب ارتش ایران، که پس از پرواز از پایگاه نظامی امریکا در افغانستان، حریم هوایی ایران را نقض کرد، به عنوان نمونه دیگری عنوان کرد که پایگاه‌های نظامی امریکا در خاک افغانستان برای انجام عملیات علیه همسایگان این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند.

واحد جنگ الکترونیک ارتش ایران روز یکشنبه چهارم دسامبر اعلام کرد که جمهوری اسلامی، هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین آر-کیو ۱۷۰ رادارگریز امریکا را بر فراز آسمان شهر کاشمر واقع در شمال شرق کشور، با حداقل آسیب پایین آورده است.

نوع مطلب : افغانستان  امریکا