تبلیغات
خبری - هشدار رئیس جمهوری روسیه به امریکا

هشدار رئیس جمهوری روسیه به امریکا

نویسنده :نوین رمزی
تاریخ:دوشنبه 28 آذر 1390-10:00 ق.ظ


رئیس جمهوری روسیه با "غیرقابل قبول" خواندن موضع امریکا در قبال مسکو به واشنگتن درباره تداوم عادت به "تحکم" در روسیه هشدار داده است. ...
هشدار رئیس جمهوری روسیه به امریکا
ئیس جمهوری روسیه با "غیرقابل قبول" خواندن موضع امریکا در قبال مسکو به واشنگتن درباره تداوم عادت به "تحکم" در روسیه هشدار داده است.


دیمیتری مدودوف این سخنان را در جمع تعدادی از قانون‌گذاران روسی و درباره مکالمه تلفنی اخیرش با باراک اوباما، رئیس جمهوری امریکا مطرح کرد.

وی افزود:"اگر آن‌ها (امریکا) خواهان امر و نهی به ما باشند، به آن بی‌توجه خواهیم بود، اما اگر آن‌ها به نگرانی‌های ما توجه کنند، می‌توانیم با هم همکاری کنیم."

مدودوف با اشاره به این‌ که روسیه از اظهار نظرهای سازنده‌ که به شیوه‌ای‌درست مطرح شود، کاملا استقبال می‌کند، افزود، با این حال، اظهارات مشابه دوران جنگ سرد از سوی امریکا پذیرفته نیست.

رئیس جمهوری روسیه با اشاره به سخنان اخیر هیلاری کلینتون، وزیر خارجه امریکا که انتخابات روسیه را "غیر آزاد و غیر منصفانه" خوانده بود، گفت: "خیابان‌ها (ی روسیه)، وزارت خارجه امریکا نیستند. بلکه خیابان‌ها نشان‌دهنده روحیه مردم ما هستند."

وی خطاب به وزیران دولت در روسیه گفت، بیش از این در برابر ارعاب سکوت نمی‌کند و کشورش به پیگیری منافعش در عرصه بین‌المللی ادامه می‌دهد.

طی چند روز گذشته، هزاران نفر از مردم در مسکو و شهرهای دیگر روسیه خواهان برگزاری مجدد انتخابات پارلمانی شده‌اند؛ انتخاباتی که گفته می‌شود تقلب در آن صورت گرفته است.

این انتخابات که ۴ دسامبر ۲۰۱۱ میلادی برگزار شد، به پیروزی حزب ولادیمیر پوتین انجامید.

کلینتون با ادعای این‌ که در انتخابات پارلمانی روسیه تقلب شده، خواهان انجام تحقیقات کامل در این زمینه شده است؛ روسیه نیز در پاسخ، امریکا و متحدانش را به مداخله در امور داخلی این کشور متهم کرده است.