تبلیغات
خبری - مردان مسلح 27 نفر را در سوریه کشتند

مردان مسلح 27 نفر را در سوریه کشتند

نویسنده :محسن ک
تاریخ:شنبه 26 آذر 1390-10:37 ق.ظ

 

به گزارش پرس تی‌وی، دست کم ۲۷ سرباز و نیروی امنیتی سوریه‌ای بعد از این‌که مورد حمله گروه‌های مسلح در جنوب این کشور قرار گرفتند، جان خود را از دست دادند.

بر پایه گزارش‌ها، مردان مسلح روز پنج شنبه (۲۴ آذر، ۱۵ دسامبر) به نیروهای دولتی در استان درعا واقع در جنوب سوریه حمله کردند.

ویدیویی که در وبسایت یوتیوب ارسال شده است، نشان می‌دهد که گروهی از مردان مسلح مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته‌اند.

این حمله، آخرین مورد از موج خشونت‌های مستمر که در طول ماه‌های گذشته سوریه را در بر گرفته است، به شمار می‌رود.

کشور سوریه از اواسط ماه مارس (اسفند) صحنه ناآرامی‌هایی بوده است که در جریان آن تظاهرات هم علیه و هم در حمایت از بشار اسد رئیس جمهور این کشور برگزار شده است.

مخالفان، دولت سوریه را به سرکوب شدید معترضان متهم کرده و دمشق را مسئول کشته شدن صدها نفر در این کشور عنوان می‌کنند. اما دولت، قانون شکنان، خرابکاران و گروه‌های تروریستی مسلح را مسئول خشونت‌ها‌ دانسته و می‌گوید، ناآرامی‌ها در سوریه از خارج طراحی می‌شود.

دولت سوریه همچنین ضمن اشاره به تعداد زیاد سربازان، نیروهای مرزی و پلیس که توسط افراد مسلح ناشناس کشته‌اند، اعلام کرده است که به نیروهای امنیتی این کشور به روشنی دستور داده شده که به غیرنظامیان آسیب نرسانند.

بر پایه این گزارش، تلوزیون دولتی سوریه تصاویری از انبار سلاح‌های توقیف شده و همچنین اعتراف تروریست‌ها مبنی بر چگونگی دستیابی به این سلاح‌‌ها به کمک منابع خارجی پخش کرده‌است.

این اعتراف‌ها ثابت می‌کند که هدف از تحولات اخیر در سوریه که با فلسطین اشغالی هم مرز است، تحریک شورش در این کشور استراتژیک و به قدرت رساندن یک دولت حامی امریکا و اسرائیل در آن است.


نوع مطلب : امریکا  تحولات منطقه