تبلیغات
خبری - بیش از 146 میلیون فقیر در امریکا

بیش از 146 میلیون فقیر در امریکا

نویسنده :محسن ک
تاریخ:جمعه 25 آذر 1390-06:00 ب.ظ

 

بر پایه گزارشی از اداره آمار امریکا، تقریبا از هر دو امریکایی، یک نفر اکنون در این کشور فقیر محسوب شده یا در قشر افراد کم درآمد قرار می‌گیرد.

به گزارش روز پنج شنبه (۲۴ آذر، ۱۵ دسامبر) آسوشیتد پرس، بر پایه برآورد تکمیلی اداره آمار امریکا، بیش از ۹۷ میلیون امریکایی درآمدی پایین دارند، که این درآمد بین ۱۰۰ تا ۱۹۹ درصد خط فقر محسوب می‌شود.

همچنین ۴۹.۱ میلیون امریکایی نیز زیر خط فقر زندگی می‌کنند که این بدین معنی است، ۱۴۶.۴ میلیون امریکایی یا به عبارت دیگر ۴۸ درصد از مردم امریکا فقیر هستند یا درآمد پایینی دارند.

در روش جدید اندازه گیری میزان فقر، هزینه‌های درمانی، رفت و آمد و دیگر مخارج زندگی در نظر گرفته شده‌ است. این روش محاسبه، تعداد افرادی را که زیر ۲۰۰ درصد خط فقر هستند، از ۱۰۴ میلیون نفر (از هر سه امریکایی یک نفر) که در ماه سپتامبر اعلام شده بود، به ۱۴۶ میلیون نفر افزایش داد.

اطلاعات جدید همچنین نشان می‌دهد فقیر یا کم درآمد بودن کودکان محتمل‌تر از دیگر افراد در امریکا است و بعد از کودکان، افراد سال‌خورده بالای ۶۵ سال قرار دارند.

از سوی دیگر، هیسپانیک‌ها (افرادی که اصلیت‌آن‌ها از کشورهای امریکای لاتین است) با ۷۳ درصد، در صدر فهرست افراد فقیر قرار دارند و بعد از آن‌ها نیز به ترتیب سیاهپوستان، آسیایی‌ها و سفید پوستان غیراسپانیولی قرار دارند.

در میان خانواده‌هایی که درآمد پایینی دارند، یک سوم آن‌ها فقیر محسوب شده و باقی - ۶.۹ میلیون خانواده- درآمدی تنها کمی بالاتر از خط فقر دارند.

بحران اقتصادی در امریکا در سال ۲۰۰۷ میلادی آغاز شد. بعد از گذشت بیش از یک سال از پایان رسمی این بحران در سال ۲۰۰۹، نرخ بیکاری در امریکا همچنان بالای ۹ درصد است و نرخ فقر نیز از ۱۴.۳ درصد در سال ۲۰۰۹ به ۱۵.۳ درصد در سال ۲۰۱۰ رسید.

تحلیل‌گران می‌گویند، "توزیع به شدت نابرابر ثروت" در امریکا قشری را در این کشور بوجود آورده است که بیشتر سرمایه‌ها و ثروت را در دست دارند.

جنبش موسوم به "وال استریت را تصرف کنید"، ۱۷ سپتامبر، هنگامی که گروهی از مردم منطقه تجاری نیویورک را اشغال کردند، آغاز شد. تظاهرکنندگان امریکایی در اعتراض به موارد متعددی از جمله جنگ‌های این کشور در خاورمیانه، بحران مالی امریکا، فقر فزاینده، افزایش بیکاری و درآمدهای بالا برای مقامات وال استریت، در مرکز تجاری نیویورک تجمع کردند.

نوع مطلب : امریکا