تبلیغات
خبری - تجمع معترضان انگلیسی در لندن

تجمع معترضان انگلیسی در لندن

نویسنده :محسن ک
تاریخ:جمعه 25 آذر 1390-12:00 ق.ظ


به گزارش خبرنگار پرس تی‌وی ، اعضای اتحادیه‌های کارگری انگلیس و کمپین موسوم به "حق کار کردن" در اعتراض به بی‎کاری فزاینده دراین کشور در مقابل خانه نخست وزیر در داونینگ استریت تظاهرات کرده‌اند.

هم‎زمان با راه‌پیمایی معترضان انگلیسی در خیابانی که منزل نخست وزیر انگلیس در آن قرار دارد، خبرها از افزایش مجدد نرخ بی‎کاری در این کشور حکایت می‌کند.

بر اساس این گزارش در حال حاضر ۲.۶ میلیون انگلیسی بی‎کار هستند و بیش از یک میلیون نفر از این افراد در محدوده سنی ۱۶ تا ۲۴ سال قرار دارند. به عبارت دیگر با توجه به افزایش ۱.۲ درصدی میزان بی‎کاری ظرف سه ماه گذشته، از هر ۵ جوان انگلیسی، یک نفر بی‎کار است.

اعلام تصمیم یکی از آژانس‌های مسافرتی بزرگ انگلیس در خصوص کاهش تعدادی از کارکنان‌اش، به منزله ضربه مضاعفی به استخدام کارکنان در انگلیس به شمار می‌رود.

آژانس مسافرتی توماس هوک با تعطیلی ۲۰۰ شعبه‌اش در صدد اخراج بیش از ۶۰۰ کارمند است.

از سوی دیگر، هم‎زمان با گشایش یک مرکز آموزشی انرژی‌های قابل بازیافت و ایجاد ۲۵۰ موقعیت شغلی در ولز، امیدهای آتی نیروی کار انگلیس به بازار انرژی‌های سبز متمرکز شده است.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در پاسخ به سوال پارلمان این کشور در خصوص آمار فزاینده بی‎کاری، راه‌حل این مشکل را در ارائه محرک‌های اقتصادی و دوره‌های کارآموزی بیش‌تر عنوان کرده است.

در همین حال، اد میلیبند رهبر مخالفان انگلیسی اعلام کرده است که راهبرد اقتصادی احزاب محافظه‌کار با شکست مواجه شده است.

با وجود این‌که همزمان با تشکیل دولت ائتلافی انگلیس، پیش‌بینی شده بود که مردم انگلیس با کشوری مواجه شوند که از نظر تحرک اجتماعی شکوفا باشد و هر کسی بدون در نظر گرفتن پیشینه‌اش، تا آن‌جایی که استعداد و بلندپروازی‌‌هایش اجازه می‌دهد، شانس اوج گرفتن داشته باشد، اما در حال حاضر به نظر می‌رسد که هر گونه بلندپروازی در این کشور ناکارآمد و بی‌نتیجه‌ است.


نوع مطلب : اروپا