تبلیغات
خبری - تظاهرات مردم امریکا در برابر گلدمن ساکس

تظاهرات مردم امریکا در برابر گلدمن ساکس

نویسنده :محسن ک
تاریخ:چهارشنبه 23 آذر 1390-06:00 ق.ظ

تظاهرکنندگان روز دوشنبه (۲۱ آذر، ۱۲ دسامبر) از پارک زاکوتی، محل اصلی اعتراضات به سوی ساختمان دفتر مرکزی شرکت گلدمن ساکس حرکت کردند.

این شرکت قدرتمند امریکایی به خاطر دریافت میلیاردها دلار پول مالیات دهندگان امریکایی به عنوان وام از دولت برای نجات از ورشکستگی، در میان مردم این کشور بدنام شده است.

یکی از معترضان به خبرنگار پرس تی‌وی گفت: "ما بر این واقعیت تاکید می‌کنیم که گلدمن ساکس از مردم دزدی کرده است... آن‌ها هیچ توجهی به طبقه متوسط و طبقه پایین جامعه نمی‌کنند."

این تظاهرات در همبستگی با تلاش جنبش اشغال برای بستن بنادر سراسر امریکا برگزار شد.

برزگ‌ترین تظاهرات برای بستن بنادر امریکا تا کنون در بندر لانگ بیچ ایالت کالیفرنیا برگزار شده که فعالیت این بندر را تعطیل کرده است.

تظاهرات مردم امریکا موسوم به "وال استریت را اشغال کنید" از ۲۶ شهریور (۱۷ سپتامبر) در نیویورک و در اعتراض به "طمع شرکت‌های بزرگ" و گسترش فساد در سطوح بالا، فقر و نابرابری اجتماعی در امریکا و همچنین نفوذ شرکت‌های بزرگ در سیاست‌های این کشور آغاز شد.

با وجود سرکوب‌های پلیس و بازداشت معترضان، دامنه جنبش وال استریت به شهرهای دیگر امریکا و همچنین به دیگر کشورهای جهان از جمله استرالیا، انگلیس، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، ایرلند و پرتغال نیز رسیده است